Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Liposukcja – czy trzeba się jej bać?

23 września 2022 liposukcja

Ileż to razy mówiliśmy sobie, że zaczniemy się odchudzać od nowego roku lub od poniedziałku. Kolejny poniedziałek mija, a w konsekwencji także kolejny rok. Dobrze wiemy, że aby schudnąć musimy zacząć ćwiczyć i wdrożyć w końcu w życie dietę, którą przepisał nam trener personalny lub dietetyk. Nadmiar tłuszczu nie tylko wygląda mało estetycznie, ale często także odbiera nam pewność siebie i zwyczajnie nam przeszkadza. Co więc zrobić, kiedy brakuje nam determinacji do ćwiczeń i diety? Dobrym pomysłem może się okazać liposukcja.

Czy liposukcja to nietrwałe efekty i brzydkie bruzdy?

Najczęstszym zarzutem, jaki jest wysuwany przez krytyków zabiegów liposukcji jest to, że ich efekty są nietrwałe. Czy są to sprawiedliwe oskarżenia? Wiele osób myli tkankę tłuszczową, która może powstać w nowym miejscu z tą, która nie ma szans powstać w miejscach po liposukcji. Tak więc po zabiegu, który polega na odsysaniu całych komórek tłuszczowych, jest ich po prostu mniej. Oznacza to, że możliwe jest przytycie, jednakże w zupełnie nowych obszarach i stąd bierze się błędna opinia o braku skuteczności liposukcji.

Niestety istnieje możliwość powstania bruzd po operacji. Należy jednak pamiętać, że dzieje się tak w przypadku wizyty w niesprawdzonej klinice. Warto więc wybierać tylko te, które mają rekomendacje i posiadają wieloletnie doświadczenie. Aby więc uchronić się przed nieestetycznymi bruzdami, zabieg odsysania nie powinien być zbyt płytki, a ilość odsysanej tkanki tłuszczowej nie powinna być zbyt duża.

Czy liposukcja jest niebezpieczna?

Liposukcję mylnie określa się jako niebezpieczną. Nowoczesna chirurgia plastyczna sprawia, iż liposukcja jest znacznie mniej inwazyjna niż jeszcze kilka lat temu. Warto jednak korzystać z pomocy doświadczonego chirurga plastycznego, który posiada wieloletnie doświadczenie i wie, jaka ilość tkanki tłuszczowej będzie odpowiednia do odessania w danym przypadku.

Liposukcja bez skalpela

Czy liposukcja bez użycia skalpela jest równie skuteczna, jak ta z jego użyciem? Niestety nie. Nieinwazyjny zabieg liposukcji jest zdecydowanie mniej efektywnym zabiegiem niż ma to miejsce w przypadku użycia skalpela. Profesjonalnie przeprowadzona liposukcja na stole operacyjnym może zmniejszyć obwód danej części ciała o 9 cm. W przypadku nieinwazyjnej liposukcji jest to zaledwie 2 cm.

Tak więc zabieg liposukcji jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, a na dodatek odessany tłuszcz może posłużyć do wymodelowania piersi oraz pośladków. Liposukcja to skuteczny i bezpieczny zabieg usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej.

Redakcja wita-gen.pl

Specjalizujemy się z zdrowym życiu na co dzień. Naszą misją jest promowanie zdrowego trybu życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Naturalne metody wygładzania zmarszczek – co warto wiedzieć
Jak dbać o cerę mieszana – kompleksowy przewodnik na co dzień
Hydrolaty – jak wybrać i stosować naturalne wody roślinne

Jesteś zainteresowany reklamą?